Bekritiseerde Busquets presteert boven verwachting in vergelijking met concurrentie

Oriol Busquets wordt dit seizoen door FC Twente gehuurd van FC Barcelona, maar de Spaanse controleur blinkt allesbehalve uit bij de Tukkers. Althans dat is de mening van FOX Sports-analist Ronald de Boer en ook FC Twente-supporters zijn kritisch op de jonge middenvelder.

AANVALLENDE STATISTIEKEN

GoalsVerwachte goalsSchotenSchoten op doelAssistsVerwachte AssistsAssist op een schotGespeelde minuten
00,405110,4871770

Bron: https://www.tussendelinies.nl/data-dashboard

Op het eerste oog kijkt men naar de aanvallende impulsen van Busquets. Zijn aanvallende cijfers springen er tot nu toe nog niet uit. Wat opvalt aan de statistieken is dat hij weinig keypasses heeft. De middenvelder heeft slechts 7 (!) keypasses in het hele seizoen, blijkt uit onderzoek van WhoScored.com. Scoren deed Busquets nog niet, volgens Tussen de Linies heeft hij ‘expected goals’ van 0,40, dus de kans dat hij dit seizoen nog gaat scoren lijkt klein.

DribbelsSuccesvolle dribbelsPercentage succesvolle dribbels
221464

Bron: https://eredivisie.nl/nl-nl/Stats/Veldspel

Aanvallend ontloopt het weinig tussen de middenvelders
Javier Espinosa is de enige middenvelder die echt uitblinkt in aanvallend opzicht. De aanvallende middenvelder creëerde dit seizoen maar liefst 16 kansen. Daarvan schoot de Spanjaard zeven keer op het doel van de tegenstander. Espinosa nam één doelpunt voor zijn rekening en gaf vier assists. In totaal creëerde alle middenvelders gezamenlijk 42 kansen (door zeven middenvelders) namens de Tukkers, daarvan nam Espinosa maar liefst 38% van zijn kansen voor zijn rekening.

Wie zou in aanvallend opzicht het voordeel moeten krijgen?
Als je kijkt wie er kans maken op een plaats als aanvallende middenvelders zal het vooral gaan om Wout Brama (creëerde 3 kansen), Javier Espinosa (creëerde 16 kansen) en Lindon Selahi. (creëerde 5 kansen). De Spanjaard presteert overduidelijk het best van deze drie. Als je kijkt naar het totale middenveld krijgen Selahi, Busquets en Espinosa het voordeel. In totaal zorgden zij voor 29 kansen, wat neer komt op een gemiddelde van 1,16 kans per wedstrijd.

DEFENSIEVE STATISTIEKEN

InterceptiesDuels verlorenDuels gewonnenBlocks per wedstrijd
3163650,3

Bron: https://eredivisie.nl/nl-nl/Stats/Verdediging, https://www.whoscored.com/Players/347640/Show/Oriol-Busquets

Speler/clubOvertredingen makenMinuten nodig voor overtredingGele kaartenRode kaartenGespeelde minuten
Busquets
12
1,64 wedstrijden (147 min.)201770
Brama1060 min10601
Selahi4740 minuten801870
Aburjania1253 min20645
Roemeratoe1862 min201119
FC Twente3237 min4442250

Bron: https://eredivisie.nl/nl-nl/Stats/Algemeen

Busquets maakt minste overtredingen per wedstrijd van alle middenvelders
Volgens de statistieken heeft de Spaanse controleur maar liefst 1,64 wedstrijd nodig. Omgerekend is dat 147 minuten. Een cruciale statistiek als je kijkt naar zijn positie op het veld. Dat hij weinig overtredingen maakt, was ook te zien bij de treffer van Vitesse (7 maart jl.). Busquets en Julio Pleguezuelo kwamen in duel met Jay-Roy Grot, maar besloten niet in te grijpen.

Goal van minuut 7:36 te zien

Vergelijking met Lindon Selahi
Busquets wordt qua speelstijl vaak vergeleken met Selahi en qua speelminuten is het redelijk gelijkwaardig. Selahi speelde 1870 minuten tegenover 1770 speelminuten van de Spanjaard. Het grootste verschil tussen de Albanees en Busquets zijn het aantal duels van de middenvelders. Selahi had maar liefst 358 duels met tegenstanders, terwijl Busquets slechts 128 duels aanging. De Spaanse controleur verloor uiteindelijk 49% van zijn duels, waar Selahi 44% van zijn duels verloor.

Vraag om veel geroepen Jesse Bosch en Wout Brama
Door de geringe speeltijd van beide spelers is het lastig om hen met Busquets te vergelijken, daarom is er ook uitgegaan van wedstrijdgemiddeldes. Brama heeft een gemiddeld aantal intercepties van 0,9 tegenover 1,5 aantal intercepties van Busquets. Bosch scoort net iets hoger dan zijn aanvoerder met een gemiddelde van 1 interceptie per wedstrijd.

Gekeken naar het aantal duels per wedstrijd is dat in het voordeel van Brama. De ervaren middenvelder verloor slechts 39,7% van zijn duels. Busquets scoort wel hoger dan Bosch. De jonge middenvelder uit De Lutte verloor 56% van zijn duels dit seizoen.

Is Espinosa een mogelijkheid voor de basiself van FC Twente?
Qua aanvallende statistieken steekt Espinosa er bovenuit, maar past hij ook in het defensieve gedeelte in het plaatje van Gonzalo Garcia? Als we kijken naar zijn defensieve arbeid valt het op dat slechts elf intercepties heeft in negentien wedstrijden. Dat is 0,6 intercepties per wedstrijd. Net als Busquets verliest Espinosa ongeveer de helft van zijn duels. In verdedigend opzicht is Espinosa minder dan zijn concurrenten, maar in aanvallend opzicht kan hij het verschil maken.

Hoe doet basisklant Aburjania het op het middenrif?
Giorgi Aburjania verliest van de middenvelders in de basis het vaakst de duels. Hij ging 112 duels aan met de tegenstander en verloor precies 50% van zijn duels, dus 56 duels. Ook heeft Aburjania weinig intercepties in vergelijking met de rest. In het hele seizoen (17 wedstrijden) heeft hij pas zes intercepties.

SpelerTotaal aantal passesSuccesvolle passesPassnauwkeurigheidPassnauwkeurigheid (helft tegenstander)Keypasses
Busquets109396288%81%7
Espinosa96983686%78%20
Brama34428884%78%3
Roemeratoe59952588%82%3
Bosch12710180%68%2
Selahi72256978%71%8
Aburjania36231085%76%5

Bron: https://eredivisie.nl/nl-nl/Stats/Veldspel

Passing
De middenvelder waar het dit artikel over gaat is Oriol Busquets, de middenvelder heeft een erg goed passingspercentage. Waar veel supporters klagen over balletjes breed en terug heeft hij een uitstekend moyenne op de helft van de tegenstander. De Spanjaard heeft een passnauwkeurigheid van 88%. Wat opvalt aan de pass-statistieken is het percentage van Lindon Selahi. De Albanees heeft het laagste passnauwkeurig. Dit kun je ook goed samentrekken met het aantal overtredingen dat hij maakt. Hij heeft vaak een overtreding nodig om zijn slordige passen te corrigeren.

Roemeratoe
De 20-jarige Roemeratoe scoort het beste op het gebied van passen. Hij heeft een passnauwkeurigheid van 88%. Het grootste voordeel van de middenvelder is zijn passing op de middenveld. Hij heeft maar liefst een passnauwkeurigheid van 82% op het de helft van de tegenstander, dat is het hoogste van alle middenvelders.

SpelersnaamBusquetsAburjaniaEspinosaBramaSelahiBoschRoemeratoe
Gemiddeld cijfer6,556,396,726,336,896,546,52

Bron: https://www.whoscored.com/Teams/113/Show/Netherlands-Twente

Conclusie
Als we kijken op het gebied van duels aangaan en winnen, moet FC Twente-trainer Gonzalo Garcia kiezen voor Lindon Selahi, Wout Brama en Oriol Busquets. Je merkt dan echter wel dat er weinig kansen gecreëerd worden door dit drietal. In het hele seizoen tot nu toe slechts 14 kansen.

Als je kijkt in aanvallend opzicht zal sowieso Javier Espinosa moeten spelen. De middenvelder scoort dit seizoen qua gemiddelde het hoogste met een 6,72, maar ook op het gebied van kansen creëeren is hij van groot belang. Daarnaast heeft hij dit seizoen maar liefst twintig keypasses gegeven. Verder scoren Busquets en Selahi het beste in aanvallend opzicht.

In het algemeen zou een elftal met Busquets, Espinosa en Selahi het meest opleveren. Maar of deze drie samen in een opstelling zullen komen, is nog maar de vraag.

Aron Kattenpoel

Aron is freelancer. Hij vergelijkt de statistieken van spelers met hun verleden en kijkt naar de prestaties van clubs om ze om te zetten naar cijfers.

Dit vind je misschien ook leuk...

5 reacties

  1. bit.ly schreef:

    Helpful information. Fortunate me I discovered your site by chance, and I am surprised why this coincidence didn’t took
    place earlier! I bookmarked it.

  2. app.gumroad.com schreef:

    That is very interesting, You are a very skilled blogger.
    I have joined your rss feed and look ahead to searching for
    extra of your fantastic post. Also, I have shared your web site in my social networks asmr https://app.gumroad.com/asmr2021/p/best-asmr-online asmr

  3. bitly.com schreef:

    I loved as much as you’ll receive carried out right here. The sketch
    is attractive, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get got an impatience over that
    you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly
    again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this hike.
    ps4 https://j.mp/3z5HwTp ps4 games

  4. a ps4 games schreef:

    Fastidious replies in return of this question with firm arguments and describing everything on the topic of that.

  5. ps4 games in schreef:

    Hey! I know this is sort of off-topic however I needed to ask.
    Does operating a well-established website like yours require a lot of work?
    I am brand new to writing a blog however I do write in my journal every
    day. I’d like to start a blog so I can share my experience and views online.
    Please let me know if you have any recommendations or tips for new aspiring blog owners.
    Appreciate it!

Laat een reactie achter op ps4 games in Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *